SARP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos
Spike
Spike
Fondator
Fondator
Mesaje : 182
Puncte : 657522
Reputatie : 5076
Data de inscriere : 15/08/2014
https://mta-sarp.forumgratuit.ro

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Joi Oct 30, 2014 3:44 am
Salut. Doresc sa impartasesc povestea comunitatii si a serverului SARP.

Iunie-Iulie 2010 atunci a fost prima data cand am intrat in Army (Armata) acest lucru m-a motivat sa continui "viata mea pe mta" pe August 2010 ajung la penultimul grad din armata inainte de Predalien (Reznov). Dupa gradul de GEN am ajuns HGEN acelasi grad cu Reznov, dar nu am vrut sa mai cresc in grad si Reznov era cel mare si cel tare in armata. In Septembrie 2010 armata se stabileste pe un server (nu mai ii stiu numele) si sta acolo pana pe Iulie 2011 atunci armata face o pauza pana pe Septembrie 2011 unde se stabileste pe prea cunoscutul RPP, nu a fost greu sa il respabilesc deoarece am pierdut membrii buni singuri supravietuitori au fost (cunoscutul Quinter si Reznov). Acolo timp de 1 luna armata sta bine mersi pana cand a intampinat niste probleme cu un grup "SR" scondus de un moderator pot sa spun tampit care facea ce dorea si nu respecta regulile. Atunci am vrut sa ma ls de server. Dar Spike a primit moderator, atunci a inceput sa se curete RPP de mizeria depusa timp de 3 ani (Era o asa mare coruptie acolo ca primeai ban daca te apropiai de un Administrator) in staff au ramas doar 3 membri: Eu, Danny, si mai un moderator dar nu mai stiu bine cum il chema. Dupa 3 luni ca moderator Spike primeste super moderator (fericit nevoie mare) atunci incepe o curatenie si mai mare. Atunci dupa o luna de facut curat Spike ia o pauza (adica nu mai face curat) si atunci iara se depune mizerie, si iara saracul Spike face curat. Iulie 2012 Dany pleaca in vacanta si il lasa pe Spike sigur la conducere, atunci incepe prima oara cannd am condus RPP in intregime, atunci primesc si Administrator. Dupa ce Dany a venit din vacanta a vazut ca RPP a supravietuit si chear se descurca mai bine am ajuns sa fiu Co-Owner. Adevarata problema se simte pe August 2012 cand deja Dany era in "stand by" complet iar eu trebuia sa am grija 100% de server, desi era greu deoarece nu aveam posibilitatea de a pune resurse ai alte lucruri a fost foarte greu, dar nu mam lasat. Asa ca in Febroarie m-am saturat , tot serverul se baza pe mine, Dany nu punea nici o resursa pe care o dadeam. Dany nu aprecia cea ce faceam, ba chiar si ne critica pe mine si staful sau (Maverick, Bogdan, DevilDog, Sebi...) si ne facea incompetenti si ca nu stim gramatica.... Atunci ca sa ii demonstram cat de mult are serverul nevoie de noi am decis sa intram in greva si sa nu ami facem absolut nimic. Dupa trei zile serverul se inchide iar Dany disperat face o sedinta unde noi am explicat motivele pentru care s-a inchis RPP-ul. Atunci dupa o luna am deschis eu SARP pentru prima oara (a fost un succes) dupa 2 luni am inchis serveruul din cauza unor probleme de administrare. In iunie Danu imi trimite un sesaj pe skype in care a spus ca isi redeschide RPP si daca doresc sa vin iara... eu am spus ca nu doresc iar el a venit si s-a rugat de mine ca nu va mai fi asa de "nesimtit" asa ca duma ce tot s-a plans ba chear a bagat si minciuni pe acolo ca dejaare 80 de playeri (nu l-am crezut) si a spus ca nu o sa trebuiasca sa platesc host si alte chestii. Pana la urma am cedat si am acceptat. A venit si Bogdan in staff si multi alti. In iulie deja a calcat stramb cumparand un host romanesc de tot cacatul si nici dupa doua saptamani Hostu pica complet iar Dany dissperat cersea bani dei casa in casa, pana si mie mi-a cerut bani. Pe la finalul lu iulie tot staff-ul s-a saturat deja de el deoarece venea si plangea "nu avem playeri, de ce?" iar noi tot ii dadeam idei si el facea complet opusul (noi ceream masini, el le scotea) pana cand a avut 3 playeri -staff ca a scos toate modurile si a ramas un server de default fara moduri (ca asa a vazut el pe un sever rurc de default cu 50 de playeri). Pana la urma am plecat tot staff-ul de pe RPP pe SARP eu i-am explicat lu Dany motivele de ce plecam (eu si bogdan) iar cum spuneam el intelege total opusul asa ca el doreste sa intreaca SARP si chiar sa il distruga. Pentru Dany e doar o competitie, cine are cei mai multi playeri cel mai bun server. El isi instruieste playeri sa nu intre pe SARP deoarece "e o copie" a RPP-ului si ca are staff de cacat si tot ma acuza ca am furat resurse de pe RPP resurse.
Inca Dany crede ca noi suntem "plagiatori" (Ponta, care sigur va castiga prezidentialele) si ca avem server de cacat si la fel si staff-ul mai zice si ca nu are rost sa se puna cu noi dar totusi el spioneaza Forumul si ne cunoaste asa de bine playeri ca nici ei nu se cunosc asa de bine. Sincer eu nici maca nu stiu membri lui din staff.
Sincer va spun eu niciodata nu am vrut sa fie rivalitate intre aceste doua servere total diferite, repet total diferite.


Probabil ca m-am incurcat la date!



Si acuma ca sa lamurim situatia

Adevarul?!



Din start nu am vrut sa fie aceasta "rivalitate", "ciuda" pe care se pare ca doar Dany o are si o doreste intre RPP si SARP.
De cand am deschis SARP Dany a inceput sa creada ca eu vreau sa ii fac concurenta.
Ce a facut el?
-M-a acuzat de furt a resurselor create de mine, da serverul RPP are resurse create de mine, Dany spune ca 80% din resurse sunt create de el  iar restu 20% sunt de pe comunitate. Adevarul este ca aprox 40-50 % sunt resurse create de mine sau Dany iar restu 50-60% sunt de pe comunitate (aceste procente sunt mai "normale" si mai reale)
-Instruieste playeri si staff-ul sa nu intre pe SARP bagand argumente cum ca sunt resurse furate de la el, staff de 8 ani (In romania la 8 ani ai buletin sa stiti). Si sunt sigur ca ii instruieste de frica ca o sa intre pe SARP si o sa ramana acolo.
-Flood-eaza?! Da el a flood-at serverul la inceput chiar daca nu el personal dar a trimis oameni. Desi am posibilitatea sa fac la fel nu vreau sa ma razbun (razbunarea este arma porcului).

Ce am facut eu? (ATENTIE: SARCASM!!!!)
-Am furat resurse create de mine de pe RPP.
-Am bagat copii de 8 ani in staff.
-Incerc sa ii fur playeri lu Dany.


Aceasta a fost tot prieteni!
Si apropo, Dany te saluta staff-ul SARP! rendeer flower
Uzzi
Uzzi
Mesaje : 336
Puncte : 605
Reputatie : -6
Data de inscriere : 22/09/2014
Varsta : 23
Localizare : Teleorman
Grup : Vesel

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Joi Oct 30, 2014 8:11 am
Bravoo!!! Smechera povestea Cool Very Happy Laughing cheers î
D@rk
D@rk
Moderator
Moderator
Mesaje : 133
Puncte : 272
Reputatie : 4
Data de inscriere : 22/08/2014
Varsta : 22
Localizare : Pe Glob
Grup : SARP member

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Joi Oct 30, 2014 3:45 pm
Felicitari. Am aflat si niste lucruri noi, de exemplu ca Reznov a fost seful tau in armata.
Black
Black
Fost membru staff
Mesaje : 222
Puncte : 357
Reputatie : -2
Data de inscriere : 24/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Padova,Italia
Grup : Profi

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Joi Oct 30, 2014 4:58 pm
Mersi , pentru asa poveste. cheers cheers
raressss
raressss
Mesaje : 44
Puncte : 30
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/09/2014
Localizare : Brasov

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Joi Oct 30, 2014 10:09 pm
Super tare porvestea
avatar
Vizitator
Vizitator

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Vin Oct 31, 2014 11:04 am
raressss a scris:Super tare porvestea
Povestea * + Vrei și moderator pentru scris aiurea ? ^^
Uzzi
Uzzi
Mesaje : 336
Puncte : 605
Reputatie : -6
Data de inscriere : 22/09/2014
Varsta : 23
Localizare : Teleorman
Grup : Vesel

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Sam Noi 01, 2014 6:25 pm
SkrilleX a scris:
raressss a scris:Super tare porvestea
Povestea * + Vrei și moderator pentru scris aiurea ? ^^

Skrillex? Ce te int ce vrea sau ce face el? Poate nu imi mergea bine tastatura..... tu niciodata nu gresesti? Nu ii mai critica pe altii ca nu esti mai „smecher” ca el Wink
ƑყƑყ
ƑყƑყ
Fost membru staff
Mesaje : 792
Puncte : 1710
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/10/2014
Varsta : 22
Localizare : Galati !
Grup : Player
https://mta-sarp.forumgratuit.ro

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Mar Noi 11, 2014 4:57 pm
Frumoasa poveste... Imi aduc aminte de acele vremuri.
KnighT (Vlad)
KnighT (Vlad)
Server Administrator
Server Administrator
Mesaje : 405
Puncte : 695
Reputatie : 5
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 22
Localizare : Chisinau
Grup : Vice-Admin

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Mar Noi 11, 2014 4:58 pm
Smechera povestea. cheers cheers cheers,dar sunt si greseli
ƑყƑყ
ƑყƑყ
Fost membru staff
Mesaje : 792
Puncte : 1710
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/10/2014
Varsta : 22
Localizare : Galati !
Grup : Player
https://mta-sarp.forumgratuit.ro

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Joi Dec 11, 2014 2:01 pm
Spike, daca Dany , nu facea acele greseli , nu mai exista SARP ?
Continut sponsorizat

Povestea comunitatii SARP si "Adevarul" Empty Re: Povestea comunitatii SARP si "Adevarul"

Sus
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum